פורסם ב- 2 תגובות

ילד נוסף במשפחה מיוחדת – הכירו את דב

כשהתחלנו לכתוב את הבלוג, שירה היתה בהריון של הילד הרביעי שלנו. במהלך הכתיבה, ציינו זאת בחלק מהפוסטים שאנחנו משפחה עם שלושה ילדים, ועוד אחד בדרך. והנה הגיע הרגע, ילד נוסף במשפחה מיוחדת.

החל מ02/11/20 (איזה תאריך מגניב), בפוסטים שלנו נכתוב שיש לנו ארבע ילדים. אז קבלו אותו תוספת חדשה , מתוקה ומעניינת לתא המשפחתי הקצת אחר שלנו.

בעבר החלטנו שלא נכתוב את שמם של ילדנו ונטשטש את פרצופם. אך החלטנו לחרוג ממנהגנו, ולעשות קצת שינוי. מרגיש לנו נכון לצאת מהארון הזה. בפוסטים הישנים (כבר כולל את זה) לא נשנה תמונות מכוסות, אבל בחדשים תוכלו להכיר את כל ילדינו.

הכירו את דב – ילד נוסף במשפחה מיוחדת

היה מוזר ללדת עם מסיכות וכן גם במהלך כל הלידה שנינו שמרנו על מסכה על הפנים לאורך כל הדרך. זה מרגיש ממש עונש לנסות להקשר לתינוק שאנחנו מכסים את הפנים. אבל עברנו את זה.

וכן, היו המון חששות בהחלטה לעשות עוד ילד, אבל זה ילד אהוב מכל הכיוונים. הוא התקבל בהתרגשות בבית. האחים והאחות ביקשו כולם להחזיק אותו. שני הגדולים ממש רבים על מי מטפל בו, והגדול כל הזמן מנסה לתת לו בקבוק או מוצץ שהוא בוכה.

בכל פעם מחדש מפתיע לראות את הילדים שלנו שהם על הרצף מחפשים לטפל בתינוק החדש מה שמוכיח שגם אח על הרצף מתפקד לפעמים כמו אח גדול רגיל. אם זאת פחות מפתיע שהבכי שלו שולח את שניהם לאטום את האוזניים ולברוח.

שלום אח חדש

גם הכלבה שלנו משתדלת לטפל בו, ומתבאסת שלא נותנים לה ללק אותו בפנים.

התינוק התקבל באהבה. אנחנו עוד מתאוששים מהלידה, ושמחים להיות בבית. עכשיו שאנחנו קצת יותר למודי ניסיון, נעקוב מהתחלה לסימני אפילפסיה ועיכובים התפתחותיים, ונקווה שלא יצוצו. (לצערי אובחנה אפילפסיה שבועיים אחרי הלידה)

הריון במספרים

37+3 שבועות הריון
12 שבועות לסיסי שיליה
25+3 שבועות שמירת הריון

4 שבועות עד שמקבלים תשובה מגנטיקאית מלווים בדפיקות לב
20 שבועות צירים מוקדמים
10 ביקורים ואישפוזים במיון
יילוד אחד בגלל מוניטור לא תקין
5 שעות פיטוצין
10 שניות מירידת מים ועד שהתינוק בחוץ
5 ימים אחרי לידה עד חזרה לאישפוז שלי לסגירת דלף מאפידורל
6 ימים מלידה עד שקראו לתינוק לחזור בדחיפות למיון בגלל סקר יילודים לא תקין
מיפוי טכניציום אחד לתינוק בן שבוע
20 דקירות בניסיון להוציא מספיק דם לתינוק לבדיקות.
תינוק מתוק אחד עם תת פעילות של בלוטת תריס
שני הורים עייפים במיוחד
אהבה אחת גדולה מהולה באלפי חששות.

ללדת תינוק בתקופת הקורונה. לצפות לילד בריא ולקבל ילד שונה בפעם השלישית , להבין שהחיים שוב נכנסים למסלול של מעקבים ורופאים חדשים ( כאלו שאפילו אנחנו לא דמיינו) להכיר באיש המתוק החדש בחיים שלנו ולמצוא איתו אושר עצום למרות הכל, לכאוב לשמוח, להתרגש, להתאכזב, לפחד , לכאוב שוב, לקוות לטוב, להתאהב שוב ולהרגיש שוב הכל מהתחלה זו המשמעות של להיות הורה.

2 מחשבות על “ילד נוסף במשפחה מיוחדת – הכירו את דב

  1. […] בנובמבר 2020 נולד דב, וכמעט מיד הבנו שאנחנו שוב מתמודדים עם ילד חולה. […]

  2. […] שרוב הקוראים שלנו יודעים יש לנו שלושה ילדים ועוד תינוק שאמור להיוולד ממש עכשיו. היום אני רוצה לדבר על מה שקורה בימים וחודשים אחרי […]

השאר תגובה