פורסם ב- 2 תגובות

טיפול בתאי גזע לאוטיזם סרטון שאלות ותשובות באנגלית

מודעות פרסומת

הרבה שאלות עולות בנוגע לטיפול באוטיזם או אפילפסיה בתאי גזע. בכתבה הזאת אנחנו מתייחסים שאלות ותשובות נפוצות על הטיפול בתאי גזע בסרטון הזה באנגלית. הסרטון הופק על ידי המרפאה שבה הבן שלנו טופל. יש סיכוי גבוה שמדברים בו גם על הבן שלנו כי הפרטים בחלק גדול הדוגמאות מקבילים לסיפור שלנו.

(תאי גזע באנגלית = Stem cells)

טיפול תאי גזע – סרטון באנגלית על שאלות נפוצות – פוסט תגובה שלנו

טיפול תאי גזע לאוטיזם – סרטון באנגלית

במסגרת הפעילות שלנו לקידום תחום הטיפולים בתאי גזע, אנחנו מדברים עם הרבה הורים המתעניינים בטיפול לאוטיזם. הסרטון הנ"ל, הגיע לידינו מאב ששאל אם הרופאה בסרטון מדברת על הילד שלנו.

בסרטון ד"ר אלכסנדרה מתארת מקרה של ילד מטופל שמאוד דומה לסיפור שלנו. הילד טופל באותו גיל, הגיע מישראל, סבל מאפילפסיה והחלים בעקבות הטיפול. גם הוא השתפר מאוד בכל המדדים ההתפתחותיים.

הסרטון הוא מאותה מרפאה שבה עשינו את הטיפול.

לכן, בגלל שאנחנו טופלנו אצל ד"ר אלכסנדרה, יש סבירות מאוד גבוהה שאכן היא משתמשת במקרה שלנו כדוגמה. היינו שמחים אם היתה מבקשת רשות, אך אנחנו לא כועסים, כי חשוב לנו שיותר אנשים ידעו שהטיפול הוא אפשרות אמיתית. בפוסט הזה אני אתייחס לנאמר בסרטון.

לפוסט שלנו על הטיפול שהילד קיבל במוסקבה. [עדכון 2022: המרפאה במוסקבה נסגרה בגלל מצב הקורונה ברוסיה. ישנם עוד הרבה מרפאות תאי גזע מומלצות. אנחנו למשל, נסענו בקיץ 2021 לטיפול תאי גזע בבלגרד.]

מה נותן הטיפול בתאי גזע לאוטיזם או אפילפסיה

ד"ר אלכסנדרה, ראש מכון סוייס מדיקה במוסקבה, עונה על שאלות בנוגע לטיפול בתאי גזע לאוטיזם בסרטון באנגלית. המראיין, ג'וסף ג'רז, מטופל של הקליניקה. (מסרטון אחר, הבנתי שהגיע לטיפול בקליניקה לבעיית כליות, סכרת ועוד כל טוב.)

ניתן להבין מהסרטון שמדובר על כ- 85% הצלחה, לשיפור במגוון תסמיני האוטיזם. סיכויי הצלחה מאוד טובים, אך כ-15% מהמטופלים אינם מדווחים על שיפור כלל. היא ממליצה להמשיך את כל חמשת הטיפולים גם אם לאחר הטיפול הראשון אין שיפור ברור.

במקרים רבים רק לאחר טיפולי ההמשך יהיה ברור שיש שיפור.

שיפור מהטיפול יכול להופיע בין חודש לשישה חודשים לאחר הטיפול הראשון.

אחוזי השיפור מושפעים ממגוון משתנים, בין היתר איזה בעיות נוספות קיימות בגוף הילד. חלקן עלולות לקחת פוקוס מהשפעת התאים, ולהוריד את אחוזי השיפור של תסמיני האוטיזם. בחלק מהמקרים טיפול בגורם גופני אחר ישפר את תפקודי האוטיזם.

ד"ר אלכסנדרה מסבירה קצת על הטיפול עצמו. מתן תאי גזע דרך הוריד, וטיפול נוסף משלים – (IMR) מתן חומר נוסף בטיפות דרך האף, שמשפר את אחוזי ההצלחה בטיפול.

בסרטון מוצג מקרה לדוגמא

במהלך הראיון (החל מדקה 4:20 ועד דקה 7:00) היא מזכירה מטופל מישראל שבעקבות הטיפול הפסיק לפרכס, והשיפור היה משמעותי כל כך שעבר מחינוך מיוחד לרגיל. ניתן לקרוא על הילד הפרטי שלנו והטיפול בפוסט שכתבנו בנושא לא מזמן.

בסרטון היא מציינת מספר דרכים בהן תאי הגזע משפיעים על המוח: שיפור בגמישות נוירופלסטית, שיפור בקישורי ניורונים, שיפור אנטי-דלקתי.

למי שקרא את הסיפור שלנו יראה שבמקרה שלנו בחרנו להכניס את הילד לכיתה קטנה בבית ספר רגיל, במקום לקפוץ למים עמוקים ולשלב בכיתה רגילה (מה שבברור הוא לא מסוגל אליו כרגע). שינוי גדול מההשמה המקורית של ביה"ס לחינוך מיוחד (כמעט קיבל אבחון מש"ה, אך הטיפול הוריד את זה מהפרק).

בנוסף, השיפור שלו היה מאוד משמעותי. כל כך משמעותי, ובתקופת זמן קצרה כל כך, שלא ניתן לערער על השפעת הטיפול על הקפיצה ההתפתחותית שלו. חשוב לציין וגם הרופאה מציינת בתחילת הסרטון שהטיפול לא מרפא אוטיזם. מוטב גם לזכור שהילד סבל מאפילפסיה עמידה לתרופות, שמשפיעה בעצמה על היכולת להתפתח בצורה תקנית.

האם הטיפול בטוח

בטיחות הטיפול: לדברי הרופאה, הטיפול בטיחותי לחלוטין. ישנם כמה מקרים שמטופלים קיבלו חום גוף מוגבר, שחזר לרמה נורמלית לאחר כשעה-שעתיים.

בכל התהליך, הילד צריך לעשות בדיקות דם, לקבל מנה של תאי גזע לוריד, ובהתאם ליכולות הילד תרופות נוספות כמו תרופות לטשטוש, אקמול, וכו'. חובה לספר לצוות הרפואי במקום שבו תבחרו לעשות את הטיפול אם ידועות רגישות לחומרים ותרופות.

חשוב לנו לציין, אחרי שנים של ליווי משפחות לטיפול, שבזמן השפעת הטיפול, הורים רבים מדווחים על פרצי היפראקטיביות מוגברת. אצל חלק מהילדים ההיפראקטיביות היתה מאוד קשה להתמודדות, והם החלו טיפול תרופתי נוסף.

מה מקבלים בטיפול ואיך הוא ניתן

הטיפול המומלץ על פי הרופאה הוא של תאי גזע ממקור שליה ו/או חבל טבור. משפר יכולות קוגניטיביות והתנהגותיות.

ישנם עוד סוגים של תאי גזע בשימוש היום ברפואה. ישנם מגוון דרכים להפקת תאי הגזע. לכל מחלה/תסמונת יש שיטות מתן טיפול שונות שטובות יותר או פחות.

הטיפול המומלץ לדעתנו, ניתן אך ורק דרך הוריד בזרוע. (שמענו על מקומות שנותנים בדרכים אחרות, שימו לב להיזהר ממקומות כאלו).

מתן הטיפול עצמו אינו כואב (מלבד הדקירה להחדרת קו עירוי), אך לילדים שלחוצים מדי ניתן טשטוש.

מי לא יכול לקבל את הטיפול

לא נותנים את הטיפול אם יש אינדיקציה שיש למטופל סרטן, כי זה עלול להחריף אותו.

בנוסף לא מומלץ לתת את הטיפול אם יש למטופל מחלה וירלית או דלקת חריפה. תאי הגזע יתמקדו במערכת החיסונית ו"יתבזבזו". במקרה שצריך לטפל בדלקת עם אנטיביוטיקה, מוטב לעשות זאת לפני הטיםול בתאי גזע.

*אם אתם מעוניינים לעשות את הטיפול, דברו עם עם סוויס מדיקה (או כל מרפאה אחרת בתחום שתבחרו). בררו אם המקרה שלכם עומד בתנאים. ישנם עוד תנאים שהרופאה לא הזכירה שעלולים למנוע מכם לטפל בתאי גזע.*

**ניתן להשתמש בשירותים שלנו כדי לפנות למרפאות. אם תרצו, אנחנו ננהל עבורכם את כל תהליך הרישום ומעקב שאחרי.

איזה מעקב מקבל המטופל מהמרפאה

בזמן הטיפול ולאחריו הרופא ואחות נמצאים בחדר כדי לוודא שאין אפקט שלילי בעקבות מתן המנה (כמו חום גוף גבוה או הצטמררות).

לאחר מתן הטיפול עוקבים אחר המטופלים כדי לראות אם יש שיפור. בהתאם לשיפור ניתן לחזור לטיפולים נוספים בערך כל חצי שנה. במיוחד בגלל שבמקרים שבדקו, הופיעו שיפורים משמעותיים יותר לאחר מספר טיפולים. ההמלצה היא לחמישה טיפולים.

ההורים שולחים למרפאה דיווח כל חודש.

בכל טיפול מקבלים בעצם מנה או שתיים של תאי גזע. מתן המנות לוקח בפועל, כחצי שעה. מקבלים את המנות ביומיים הפרש, אם מקבלים שתי מנות. וביום המנה ובין קבלת המנות, לרוב ניתן לצאת ולטייל בעיר. הצוות הרפואי יאפשר לכם לעזוב את המרפאה, ביום קבלת מנה, ולטייל בעיר רק בתנאי שהם חושבים שהכל כשורה.

עוד על טיפולים באוטיזם – דם טבורי

כרגע אין בארץ את הטיפול כפי שהוא מתבצע במקומות כמו סוויס מדיקה בחו"ל, לפחות לא עבור אוטיזם או אפילפסיה. מה שכן התחיל לאחרונה בתחום האוטיזם וCP, זה מחקר קליני של מתן דם טבורי. בגלל ששמרנו דם טבורי עבור הקטן, והוא גם אובחן על הרצף, הוא השתתף במחקר הזה. הטיפול היה אחרי שהתחלנו את הבלוג, אז גם יש כמה תמונות.

שימו לב, כי שואלים אותי הרבה: אם אין לכם דם טבורי שמור, אתם עדיין יכולים לבצע את טיפול תאי הגזע שמוצע בסרטון. תאי הגזע שסוויס מדיקה משתמשים בהם, הם מתורמות.

אנחנו עובדים קשה כדי לקדם את התחום בארץ. אנחנו עובדים לייצר שיתופי פעולה בין גורמי מחקר בטיפול בארץ ובחו"ל. נתמוך ונדחוף את הטיפול עד שנוכל לבסר לכם על היכולת לבצע אותו בארץ.

מתן טיפול דם טבורי

מוזמנים ליצור איתנו קשר

אנחנו כאן כדי לשתף את החוויות שלנו בנושא. נשמח תמיד להכווין את קוראינו שמעוניינים להבין על מה מדובר. מי שיש לו שאלות מוזמן ליצור איתנו קשר.

אנחנו עובדים עם סוויס מדיקה, אך מוכנים לשלוח אותכם לעשות את הטיפול גם במכונים אחרים. צרו איתנו קשר כדי לקבל הנחה על הטיפול בסוויס מדיקה או כדי לקבל חוות דעת על מכונים אחרים.

היינו בסוויס מדיקה, ואנחנו אכן מוכנים להעיד על מקצועיותם, ועל השירות המצוין שקיבלנו שם.

חשוב להבין, אנחנו כותבים כאן כהורים שעברו את החוויה המפחידה של לקבל החלטה בלתי נתפשת: לעלות על מטוס לארץ זרה, לשלם סכומי עתק, כדי לעשות טיפול שנשמע מדע בדיוני מדי כדי להיות אמיתי. במזל יצאנו עם תוצאות טובות מספיק כדי לעשות את טיפולי ההמשך.

אנחנו לא יועצים רפואיים, ולא מומחים בניורולוגיה, אך אנחנו ניתן לכם את הניסיון שצברנו כדי ללוות אתכם לטיפול.

אנחנו לא יכולים לדעת אם ילדכם יוכל לקבל את הטיפול בכלל. אין לראות בכתוב באתר כהתחייבות לתוצאות חיוביות וטובות כמו שלנו או בכלל. אתם בסופו של דבר תצטרכו להרים טלפון או לכתוב אימייל למכון רפואי שנותן את הטיפול הזה ולקבל מהם מידע.

אם בכל זאת תרצו לדבר איתנו, אנחנו כאן. אנחנו מדברים עם הורים כמוכם כל יום, ונשמח לעזור לכם לעכל את המידע. את התהליך בעצם עברנו ארבעה פעמים (שלושה בחו"ל והמחקר בארץ), ואנחנו שואלים שאלות כל הזמן, וקוראים את המידע הקיים בתחום.

אם תרצו לקבוע פגישת יעוץ ובנושא, השאירו פרטים ונחזור עליכם.

2 מחשבות על “טיפול בתאי גזע לאוטיזם סרטון שאלות ותשובות באנגלית

  1. אני לא שמרתי דם תבורי אחי שמר והוא במאגר האם ניתן לבדוק אם זה מתאים לביתי

    1. שלחי הודעה למרפאה במוסקבה יקבל ייעוץ מקצועי ומסודר

השאר תגובה לבטל